
Data
Start woensdag 17 september 2025 | 8 oktober | 5 november | 19 november | 26 november
Locatie
DynaHouse
Perkinsbaan 11, 3439 ND Nieuwegein
Investering
Opleiding €2495 (ex btw)
Voor advies of meer informatie kun je ons ook bellen 06-37663274 of mailen naar info@gezondinbedrijf.com
Veel organisaties vinden hun verzuim te hoog of zien het zelfs stijgen, ondanks een bestaand verzuimbeleid en inspanningen voor meer vitaliteit. Vitaliteit krijgt vaak aandacht via losse initiatieven – denk aan een workshop of project – terwijl échte impact ontstaat met een integrale aanpak waarin verzuim en vitaliteit samenkomen.
Naar een integrale visie: van verzuim naar vitaliteit
Een duurzaam vitaliteitsbeleid houdt rekening met álle factoren die invloed hebben op welzijn en prestaties. Het combineren van verzuim- en vitaliteitsbeleid vraagt om een aanpak waarin beide elkaar versterken, met inzetbaarheid als resultaat.
Ontwikkel een heldere visie en concreet plan
Onder begeleiding van ervaren vitaliteitsmanagers leer je verzuim, preventie en vitaliteit samenbrengen in een effectief beleid. De opleiding biedt praktische handvatten voor:
• Jouw visie op werk en gezondheid integreren in het verzuimbeleid.
• Het verzuimbeleid verbinden met de organisatievisie.
• Stapsgewijs de overgang maken van verzuim- naar vitaliteitsbeleid.
• Het vitaliteitsbeleid concreet maken.
• Leidinggevenden en medewerkers meenemen in deze nieuwe benadering.
• Jouw aanpak onderbouwen met sterke, praktische argumenten.
Verzuim en vitaliteit in balans
Verzuim en vitaliteit zijn geen losse onderdelen. In organisaties die hierop inspelen, versterken ze elkaar, met als resultaat: minder verzuim en meer duurzame inzetbaarheid.
Ervaringen van cursisten:
Rosa Wassink, Vitaliteitsadviseur, Nova College:
“Deze opleiding heeft mij geholpen Vitaliteitsmanager van het Jaar te worden. De inzichten en methodes zijn onmisbaar voor iedereen die écht impact wil maken.”
Sonja Tigchelaar RCDI®, Consultant Inkomen en Zekerheid, Loyalis:
"Een opleiding die een mooie vertaalslag maakt van de theorie naar de praktijk. De ervaringsverhalen van professionele vitaliteitsmanagers geven je inzichten waarmee je zelf de verdieping kunt maken op het gebied van Verzuim&Vitaltieit."
Monique Baggerman, HR Adviseur Mobiliteit en Vitaliteit, CVO:
“Door de opleiding heb ik dé handvatten gekregen om uitvoering te geven aan vitaliteitsbeleid in onze organisatie.”
HR Transvorm: "Het waren fijne inspirerende dagen. Lekker actief en compleet. Leren omdenken van verzuim naar inzetbaarheid."
Na het volgen van de opleiding en het presenteren van jouw eindopdracht ontvang je het Diploma Wellbeing & Vitaliteitsmanager.
Als je meer wilt weten kun je ons natuurlijk ook bellen 06-37663274 of mailen: info@gezondinbedrijf.com
Programma
Module 1 | Van verzuim naar vitaliteit - visie en aanpak
Woensdag 17 september 2025
• Hoe ziet jouw verzuimbeleid er uit? Waarom?
• De toekomst van inzetbaarheid; de mens centraal
• Het belang van visie en aansluiten op het DNA van de organisatie
• Hoe koppel je verzuimbeleid aan vitaliteitsbeleid?
• Wat heeft jouw bedrijf nodig om vitaler te worden?
• Bouwstenen voor samenhang
Gaston Dollevoet, Dexis Arbeid | Muriël Thijssen, DSM Firmenich
Module 2 | Inhoud en aanpak
Woensdag 8 oktober 2025
• Inhoudelijk vraagt elke organisatie om z’n eigen invulling
• De gemene deler is: aanpak, draagvlak, uitrol.
• Voor wie doe je het? Doelgroepen
• Doorpakken met lef
Katja Wouters, DAF TRUCKS | Rosa Wassink, Nova College
Module 3 | Vitaal Leiderschap
Woensdag 5 november 2025
• Vitaal leiderschap zit op alle niveaus: individu, team en organisatie.
• De Vitaliteitsmanager als katalysator voor verandering.
• Leidinggevenden maken de vitale cultuur.
• Mogen medewerkers regie nemen op hun eigen vitaliteit en inzetbaarheid?
• Van verzuim naar inzetbaarheid.
• Regie op inzetbaarheid.
Jeske Leeters, Zéphyr Coaching | Gaston Dollevoet
Module 4 | Preventie
Woensdag 19 november 2025
• Zin en onzin van vitale interventies
• Welk (preventie) beleid is effectief en wat zijn de opbrengsten in brede zin.
• En hoe sluit je aan bij de waardevolle rol van de zorgverzekeraar bij duurzame inzetbaarheid.
• Hoe kan de zorgverzekeraar ondersteuning bieden?
• Hoe kun je risico's inschatten en er op voorsorteren?
Luuk Simons, Health Coach Program | Rob Koelewijn, Achmea Zilveren Kruis
Module 5 | Samenvatting, reflectie en presentatie
Woensdag 26 november 2025 (ochtendsessie)
• Wat doet een integrale aanpak?
• Wat is de kern van jouw integrale aanpak?
o Met behulp van korte praktijkopdracht
o Met behulp van vier reflectievragen
• Hoe ga je jouw plan tot een succes maken?
Gaston Dollevoet
Dagindeling per module:
09.00 Ontvangst met koffie en thee
09.30 Start programma
12.30 Lunch
13.30 Vervolg programma
15.00 Plan van aanpak
16.30 Afronding
Wil je meer weten of advies over de opleiding? Neem dan gerust contact op met Diederik Gallas 06-37663274 of via de mail gallas@gezondinbedrijf.com.
Gaston Dollevoet


Als partner van DEXIS Arbeid is Gaston al zo'n dertig jaar bezig om werken prettiger, leuker én effectiever te maken. Werk is immers een manier om ertoe te doen en van waarde te zijn voor anderen. Rode draad hierin is zelfregie van medewerkers, werken vanuit vertrouwen en vooral ook dat (samen) werken zin geeft aan het leven van mensen. Om te komen tot waardetoevoeging in werk, hecht ik groot belang aan wederkerigheid in arbeidsrelaties, bijvoorbeeld door naast werk ook inzetbaarheid te contracteren. Maar ook om bedrijfskundige concepten als Lean toe te passen op inzetbaarheid. Hij heeft meerdere boeken en artikelen over dit thema gepubliceerd. Daarnaast is hij al jarenlang als kerndocent verbonden aan Avans+.
Muriël Thijssen


Muriël is bedrijfsarts en reeds enige jaren Director DSM Fit. Daarvoor heeft zij als manager haar sporen verdiend bij ArboUnie.
Zij is een deskundig en gedreven manager en bedrijfsarts, die vanuit haar passie: “streven naar gezondere werknemers”, organisaties weet te prikkelen om stappen te maken richting het sturen op inzetbaarheid.
Het mooie is dat zij dit niet alleen vanuit medisch perspectief doet, maar ook vanuit Leiderschap en Cultuur. En daar is misschien wel de grootste winst te halen. Zij doet dit met een team enthousiaste professionals. In 2017 won zij de landelijke Gezond in Bedrijf verkiezing tot Vitality Manager van het jaar.
Rosa Wassink


Rosa heeft ruim 10 jaar ervaring binnen het mbo onderwijs als arbo- en vitaliteitsadviseur bij Nova College. Met meer dan 1.200 medewerkers verzorgt het Nova College onderwijs aan 12.500 studenten vanaf 16 jaar in de regio Haarlem.
Zij heeft haar rol inhoudelijk steeds meer opgeschoven richting een strategisch en tactisch niveau. Zij zegt zelf: "Ik breng het verzuim- en vitaliteitsbeleid naar een hoger level. Vanuit de drie centrale thema’s: veiligheid, verbinding en vertrouwen, in context van het team en de organisatie. Gericht op duurzame veranderingen en eigen regie."
In 2022 werd zij verkozen tot Vitality Manager van het Jaar.
Sam Henke


Sam is een gedreven Vitaliteitsmanger van de nieuwe stempel die in korte tijd bij Stedin een Vitaliteitsbeleid uit de grond heeft gestampt waar je U tegen mag zeggen. Het beleid is geënt op een moderne visie waar medewerkers en leidinggevenden in hun kracht gezet worden. Het is geen programma maar onderdeel van een organisatiebrede mindset.
Sam is, tijdens het Wellbeing-event van Gezond in Bedrijf en Achmea/Zilveren Kruis in oktober 2024, verkozen tot Vitaliteitsmanager van het Jaar.
Jeske Leeters


Jeske begeleidt organisaties, teams en professionals in diverse sectoren bij verander- en ontwikkeltrajecten, met name op het gebied van leiderschaps- en organisatieontwikkeling, duurzame inzetbaarheid en strategisch HRM/HRD.
Jeske heeft een (internationale) achtergrond in management, consulting, coaching en HRM. Zij is ervan overtuigd dat mensen en organisaties floreren, wanneer mens- en organisatieontwikkeling optimaal met elkaar zijn verbonden. Leidinggevenden hebben hierbij een cruciale rol. Hoe kunnen leidinggevenden bijdragen aan een constructief werk- en leerklimaat, en daarmee de ontwikkeling van zowel henzelf als die van hun medewerkers versterken?
Jeske is als associate verbonden aan Factor Vijf Organisatieontwikkeling en AOG School of Management (RUG).
Luuk Simons


'Ik hoop mensen te inspireren tot gezondheid, vitaliteit en meer halen uit hun leven. Als HCP-directeur, als TU Delft senior fellow, en als co-founder Medical Delta Institute for eHealth en Self-Management (MDIES).'
Luuk is een buitengewoon prettig mens die gezondheid, vitaliteit en duurzame inzetbaarheid weet te vertalen naar performance verbetering. Zowel voor de factor mens als de organisatie. Hij zet zijn wetenschappelijke blik in om mensen en bedrijven te helpen om de juiste richting op te gaan.
Rob Koelewijn


Rob’s missie is om mensen en organisaties letterlijk en figuurlijk in beweging te brengen. Te beginnen bij zichzelf. Hij is een gedreven en vernieuwende organisator die met veel energie de gezondheid van bedrijven en netwerken probeert te vergroten. Hij is daarin ambitieus, ondernemend en steeds uit op samenwerking. Eerst deed Rob dit als adviseur vanuit een arbodienst (KLM Health Services), later als health/HSE manager vanuit verschillende bedrijven (KLM en Essent) en nu als manager Gezond Ondernemen vanuit een zorgverzekeraar (Zilveren Kruis). Dit maakt dat hij een brede blik heeft op het speelveld van arbeid en gezondheid.
Rob geeft sinds 2022 leiding aan het team Gezond Ondernemen van Zilveren Kruis. Een team met consultants en deskaccountmanagers die klanten met een collectief zorgcontract adviseren hoe zij de volgende stap kunnen zetten in gezondheid en wellbeing. Het team speelt een belangrijke rol in de ambitie van Zilveren Kruis, namelijk om Gezondheid dichterbij te brengen voor iedereen.
In 2018 won Rob de landelijke Gezond In Bedrijf verkiezing tot Vitality Manager van het jaar.